Gospodarstwo Agroturystyczne "Gościniec"
Paszowska Lucyna
Czartoszowy 8, 26-070 Łopuszno
tel. kom. 600 299 276

(2/8)

Gospodarstwo "Gościniec” znajduje się we wsi Czartoszowy, oddalonej 5 km od Łopuszna i ok 30 km od Kielc. Do dyspozycji gości jest tu siedem miejsc noclegowych w dwóch niezależnych pokojach z łazienkami i z aneksem kuchennym w oddzielnym budynku mieszkalnym. Duże podwórko z miejscem do relaksu, grillowania i placem zabaw dla dzieci. Wyżywienie - na życzenie gości. Specjalnością gospodyni są tradycyjne potrawy. Nigdzie indziej „zalewajka" świętokrzyska nie smakuje tak dobrze jak w Gościńcu a do tego domowy chleb własnej receptury. Atrakcją wsi Czartoszowy są lasy obfitujące w runo leśne oraz malowniczo położone w lesie największe jezioro Pojezierza Świętokrzyskiego, które kilkanaście lat temu odkryli naukowcy Akademii Świętokrzyskiej.


Gospodarstwo Agroturystyczne "Leśniczówka"
Maria Krajewska
Lasocin 105, 26-070 Łopuszno
tel. (41) 391 11 56
tel. kom. 602 225 218

(1/4)

Gospodarstwo Leśniczówka położone jest poza wsią, w malowniczym miejscu otoczonym lasami, w bliskim sąsiedztwie Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Do dyspozycji gości niezależny pokój czteroosobowy z łazienką, kuchnia, weranda, bezpieczny parking na ogrodzonym placu. Dla smakoszy żywności tradycyjnej możliwość zakupu produktów prosto z gospodarstwa : mleka i serów kozich, chleba, warzyw i owoców oraz przetworów ze starego sadu. Dla zbieraczy runa leśnego istnieje możliwość suszenia i przetwarzania produktów. Okoliczne tereny doskonale nadają się do wędrówek pieszych i rowerowych (w okolicy oznaczone ścieżki rowerowe). Na miłośników i obserwatorów przyrody czekają wspaniałe widoki zwierząt dzikich podchodzących pod sam dom – saren i zajęcy a na podwórku kóz, królików, piesków i leniwych kotów W gospodarstwie jest piaskownica i huśtawka oraz rowery.


Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod bocianem"
Mirosław Ptak
Rudniki-Naramów 13
tel. kom. 604 376 603

(10 miejsc)

Gospodarstwo położone jest w cichej okolicy w lesie sosnowym, nad rzeczką Czarna (dopływ Pilicy) w odległość 4 km od Łopuszna. Do dyspozycji gości przeznaczone są dwa budynki mieszkalne z łazienką i kuchnią wyposażoną w kompletny sprzęt gospodarstwa domowego do przyrządzania posiłków. W stodole stół do tenisa stołowego i stoły biesiadne a na podwórku miejsce do grillowania, plac zabaw dla dzieci, boiska do piłki.


Gospodarstwo Agroturystyczne "Stajnia Ostoja"
Ewa i Piotr Tumiłowicz

Antonielów 41, 26-070 Łopuszno
tel. kom. 500 172 991, 505 989 258

(5/14)

"Stajnia Ostoja" usytuowana jest na rozległym obszarze o powierzchni 36 ha, wśród lasów, łąk i pól uprawnych. Oddalenie od ruchliwych dróg zapewnia komfortowy wypoczynek w ciszy i wspaniały kontakt z przyrodą. Wiosną i latem o wschodzie słońca można tu wysłuchać pięknych koncertów w wykonaniu rozlicznych ptaków. Do dyspozycji gości jest pięć pokoi dwu- i trzyosobowych z łazienkami na piętrze w budynku stajni. Gospodarstwo zapewnia całodzienne wyżywienie oparte w dużej części na produktach lokalnych. Na terenie obiektu znajduje się parking, plac zabaw z huśtawkami i piaskownicą, miejsce na ognisko i grill. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli koni, organizuje kursy jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych. Nauka odbywa się pod kierunkiem instruktora jeździectwa. Do dyspozycji jeźdźców mały i duży maneż a dla bardziej zaawansowanych propozycja wyjazdów w teren polnymi i leśnymi ścieżkami lub dłuższe rajdy. Gospodarstwo zostało wyróżnione w konkursie wojewódzkim "Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne" w 2015 r.

Gospodarstwo zostało wyróżnione w konkursie wojewódzkim pn. "Piękne i  bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne" w 2015 roku.