Gospodarstwo eko-agroturystyczne "Danielówka"
Ciemiętniki 1, 29-120 Kluczewsko
tel. kom: 501 520 514, 513 204 171
strona internetowa: www.danielowka.eu/ciemietniki
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(5/20)  

Na weekendowych i wakacyjnych turystów czeka funkcjonalnie urządzone gospodarstwo agroturystyczne z komfortowymi pokojami zaprojektowanymi w różnych stylach.

W standardzie zakwaterowania znajdują się: łazienka i WC w pokojach, dostęp do Internetu, TV w pokojach, aneks kuchenny przy pokoju (lub w pokoju), parking na terenie posesji, miejsce zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko/grill, altana, weranda. W trakcie pobytu w gospodarstwie największą atrakcją jest udział w niezwykłej formie rozrywki połączonej z relaksem na łonie natury, czyli Safari Daniel, podczas którego można z ambony obserwować codzienne zachowanie danieli z hodowli właścicielek „Danielówki”. Inne atrakcje to organizacja spływu kajakowego oraz wizyta w stadninie koni w zaprzyjaźnionych gospodarstwach agroturystycznych, grzybobranie, organizacja czasu dla najmłodszych – animator kultury, a także Domowa Spiżarnia, czyli udział w warsztatach kulinarnych organizowanych przez właścicielki, podczas, których można nauczyć się przyrządzania przepysznych potraw, które są serwowane w Danielówce oraz poznać tajniki swojskiej kuchni (nalewki, wina, dżemy, weki, sok z białego bzu oraz miód z mniszka lekarskiego). Można też skosztować domowych wypieków i wyrobów wędliniarskich. Możliwość wypożyczenia roweru oraz sprzętu do gier i zabaw dla dzieci. W 2016 roku gospodarstwo zajęło I miejsce w konkursie wojewódzkim "Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne".

Gospodarstwo znajduje się na szlaku kulinarnym Świętokrzyska Kuźnia Smaków (www.swietokrzyskakuzniasmakow.pl)Agnieszka Szymczyk
29-120 Kluczewsko, ul. 1-go Maja 37
tel. (44) 781 42 79
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(3/9)

Gospodarstwo przyjmuje gości przez cały rok, oferuje pełne wyżywienie. Pokoje ze wspólną łazienką i WC na korytarzu, dostęp do Internetu, sala telewizyjna, oddzielna kuchnia/aneks kuchenny do dyspozycji gości, parking na terenie posesji, miejsce na ognisko/grilla. Atrakcją gospodarstwa są pokazy rękodzielnictwa i produkcji mydeł, udział w warsztatach tkactwa artystycznego oraz duży księgozbiór do dyspozycji gości. Właścicielka specjalizuje się również w wyrobie domowych nalewek, które niejednokrotnie zdobywały nagrody na konkursach kulinarnych (konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”: wyróżnienie „Bzówka” – nalewka z kwiatów czarnego bzu, I miejsce „Kazimierka” – nalewka z kwiatów akacji). Brak możliwości przyjazdu ze zwierzętami.

Facebook


Iwona Kłudziak
Łapczyna Wola 2a, 29-120 Kluczewsko
tel. kom. 501 578 599

(5/20)

Oferta gospodarstwa jest całoroczna, bez wyżywienia. Pokoje ze wspólną łazienką i WC na korytarzu, parking na terenie posesji, miejsce na ognisko/grilla. Dla dzieci mini zoo i plac zabaw. Na terenie gospodarstwa istnieje możliwość zorganizowania gry paintballowej. Goście mogą również wędkować w stawie rybnym, który jest własnością gospodarstwa lub wypożyczyć rowery i zwiedzać okolicę korzystając z licznych szlaków rowerowych położonych w pobliżu. Specjalnością gospodyni jest swojski smalec. W odległości ok. 1 km znajduje się kąpielisko.


Danuta i Lucjan Moroń
Praczka 4, 29-120 Kluczewsko
tel. kom.  606 576 225

(2/15)

Gospodarstwo przyjmuje gości przez cały rok. Dysponuje 15 miejscami noclegowymi. Pokoje gościnne znajdują się w oddzielnym budynku mieszkalnym. Do dyspozycji turystów jest też pole namiotowe. Istnieje możliwość organizacji spotkań, imprez okolicznościowych (gospodarstwo dysponuje salą na 50 miejsc). Oferowane pokoje ze wspólną łazienką i WC, dostępem do Internetu, oddzielna kuchnia/aneks kuchenny do dyspozycji gości, parking na terenie posesji, miejsce na ognisko/grilla, miejsce zabaw dla dzieci. Największą atrakcją gospodarstwa jest możliwość zorganizowania spływów kajakowych i pontonowych (rafting) po rzece Pilicy (dostępnych 25 kajaków). Dodatkową atrakcją dla najmłodszych gości będzie możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami m.in. krowy, świnie, psy, koty i kury. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów, kijów do nordic walking, piłki siatkowej, sprzętu do tenisa stołowego i badmintona. Można przyjechać ze zwierzętami.


Mateusz i Dagmara Strychalscy
Gospodarstwo agroturystyczne „Stajnia Rączki”

Rączki 9, 29-120 Kluczewsko
tel. kom. 608 019 106

(3/6)

Gospodarstwo posiada certyfikat rolnictwa ekologicznego, przyjmuje gości przez cały rok. Jest to gospodarstwo prowadzące stadninę koni. Właściciel posiada uprawnienia instruktora jazdy konnej, oferuje naukę jazdy konnej dla początkujących, jazdy w terenie dla zaawansowanych jeźdźców (Przedborski Park Krajobrazowy, rezerwat Bukowa Góra, dolina rzeki Pilicy), noclegi dla gości, hotel dla koni, hodowlę, szkolenie i sprzedaż koni. Organizowane są również turnusy wakacyjne dla dzieci od 10 roku życia.


Matylda Kutrzyk
Gospodarstwo agroturystyczne „Leśna Przystań”
Ciemiętniki 41D, 29-120 Kluczewsko
tel. kom.: 501 186 680
e-mail: lesna.przystań@wp.pl
strona internetowa: www.lesnaprzystan.pl

(5/15)

Leśna Przystań to miejsce pełne ciszy i spokoju, idealne dla osób szukających odpoczynku na łonie natury i sportu na świeżym powietrzu. Obiekt znajduje się na zalesionej oraz ogrodzonej działce w odległości 500 m od plaży nad Pilicą, a dookoła rozpościera się przepiękny las sosnowy i łąki. Dodatkowo na terenie obiektu znajduje się wypożyczalnia kajaków, rowery, mini siłownia, sauna i jacuzzi, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, istnieje również możliwość jazdy konnej.

Gospodarze oferują całodzienne wyżywienie. Obiekt jest całoroczny.