Stanisław Gratka
Gospodarstwo Agroturystyczne "Gratka"

Celiny 18
tel. (41) 354 52 03 lub tel. kom. 509 014 115
strona internetowa: 
www.celiny.pl

(5/16)

Gospodarstwo "GRATKA" położone jest pośród pól uprawnych i pięknych lasów obfitujących w runo leśne. Od 2007 r. ma status gospodarstwa ekologicznego potwierdzonego certyfikatem. Jest członkiem regionalnej sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie, znajduje się również na Szlaku Kulinarnym "Świętokrzyska Kuźnia Smaków". Uczestniczy w licznych imprezach promujących żywność ekologiczną oraz produkty i potrawy regionalne i lokalne.

W gospodarstwie duży nacisk kładzie się na kultywowanie dziedzictwa kulinarnego, można tu posmakować domowych bułeczek i chleba z mąki orkiszowej, zalewajkę świętokrzyską, żołądki rakowskie, czy też gęś kielecką z fasolą korczyńską.

Gospodarstwo należy do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Jest laureatem II miejsca w konkursie wojewódzkim "Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne" w 2013 roku . Gospodarstwo zostało rekomendowane przez MPR jako Miejsce Przyjazne Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.


Elżbieta Kot

Gospodarstwo Agroturystyczne "Kuźnia"
Nowa Huta 20
tel. kom. 507 553 914
strona internetowa 
http:/www.lesniczowka.wczasywpolsce.pl

(5/18)

Gospodarstwo „KUŻNIA” znajduje się w centralnej części Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego wśród wzgórz, dolin, na skraju lasu, z dala od sąsiedzkich zabudowań i ruchliwych dróg. Oferuje ciekawie urządzone pokoje, każdy z własną łazienką oraz wspólny duży salon z kominkiem, aneksem kuchennym i tarasem z widokiem na staw i grzbiet góry Zamczysko.

Na terenie gospodarstwa znajduje się plac rekreacyjny, plac zabaw dla dzieci, altanka z tarasem nad stawem z grillem. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzania starej kuźni kowala, w której czasami pracuje gospodarz. W gospodarstwie duży nacisk kładzie się na kultywowanie dziedzictwa kulinarnego, można tu skosztować zupę pokrzywową oraz dzionie rakowskie a także sery twarogowe, masło, kilka rodzajów chleba, przetwory, miód i inne produkty, wszystkie pochodzące z gospodarstwa oraz od lokalnych rolników.

Jest laureatem wyróżnienia i I miejsca w konkursie wojewódzkim "Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne" w roku 2004, 2011 i 2019. Gospodarstwo należy do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.Barbara Wojciechowska
Gospodarstwo Agroturystyczne "Pyzówka"

Głuchów Lasy 34
tel. kom. 609 818 501
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona internetowa: www.agro-pyzowka.com.pl

(4/12)

Gospodarstwo "PYZÓWKA" usytuowane jest w kompleksie lasów Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego, oferuje wypoczynek dla osób kochających przyrodę, ciszę i spokój.

Jest to raj dla grzybiarzy z suszarnią na grzyby oraz letnią kuchnią do przerobu grzybów na miejscu. W obiekcie znajduje się również mała wędzarnia, grill z zapleczem, miejsce do gry w siatkówkę i piłkę nożną, mały basen kąpielowy. Na życzenie gości istnieje możliwość wyżywienia, preferowana jest tu kuchnia tradycyjna i regionalna oparta na potrawach z grzybów leśnych. W gospodarstwie jest możliwość zakupu produktów wytwarzanych z lokalnych surowców: smalec z grzybami, grzyby marynowane, olej z mielonymi grzybami oraz pasta borowikowa, za którą gospodarstwo otrzymało z rąk słynnej podróżniczki, Pani Elżbiety Dzikowskiej - nagrodę "Złotej Borówki". Gospodarstwo jest laureatem nagrody Starosty Kieleckiego na "Najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne powiatu kieleckiego” 2010 roku.


Zdzisław Pniewski
Korzenno 2
"Korzyna"
tel. (41) 345 22 33
tel. kom. 607 305 393 lub 505 051 815
strona internetowa: www.korzyna.wczasywpolsce.pl

(5/12)

Na terenie gospodarstwa można wspaniale wypocząć. Znajdują się tu 4 stawy hodowlane, ambony do foto safari, basen i kort tenisowy, boiska do gier. Zimą można jeździć na łyżwach. Gospodarstwo jest laureatem I miejsca w konkursie wojewódzkim "Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne" w 2004 roku, należy również do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. OFERTA NIEAKTUALNA W SEZONIE 2020.


Teresa i Józef Piotrowicz "Przy Źródełku"
Pągowiec 16
tel. (41) 353 51 20
tel. kom. 692 608 800

(5/13)

Gospodarstwo PRZY ŹRÓDEŁKU położone jest w dolinie rzeki Czarnej przy źródełku braci polskich, 1 km od zalewu Chańcza. W gospodarstwie do dyspozycji gości wyposażona kuchnia z jadalnią, zadaszone werandy, miejsce na grilla i ognisko, plac zabaw dla dzieci oraz letnia kuchnia, w której można suszyć grzyby i robić przetwory.

W gospodarstwie jest możliwość zakupu produktów prosto od rolnika – warzyw, owoców i przetworów. Można tu również skosztować dzionie rakowskie – produkt regionalny wpisany na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, laureata I nagrody w konkursie na najlepszy regionalny produkt żywnościowy województwa świętokrzyskiego „Nasze kulinarne dziedzictwo” 2003 r.

Przez miejscowość w której znajduje się gospodarstwo przebiega WSCHODNI SZLAK ROWEROWY GREEN VELO - najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce.


Danuta i Grzegorz Urbanowscy "BIG FARMA"
Życiny 16
tel. kom. 607 466 413
strona internetowa: www.bigfarma.wczasywpolsce.pl

(3/10)

Gospodarstwo "BIG FARMA” położone jest w pobliżu malowniczego zalewu Chańcza w bliskim sąsiedztwie lasów pełnych grzybów. Gospodarze proponują udział w pracach związanych z gospodarstwem rolnym: sianokosy, żniwa, wykopki, karmienie zwierząt i możliwość kontaktu z nimi.


Marianna i Józef Mróz
Smyków 21
tel. kom. 507 076 884

(5/15)

Gospodarstwo położone w centralnej części Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego w odległości 1,5 km od pobliskiej miejscowości. Ze względu na położenie gospodarstwa w samym środku lasu, istnieje możliwość obserwacji zwierząt z pobliskiej ambony. Gospodyni organizuje mini warsztaty zielarskie oraz na życzenie klienta oferuje całodzienne wyżywienie na bazie produktów własnych z przydomowego ogródka oraz produktów lokalnych od miejscowych rolników. Istnieje również możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków.

Do dyspozycji gości podwórko, letnia kuchnia, grill, huśtawka, piaskownica i parking.

Przez miejscowość przebiega WSCHODNI SZLAK ROWEROWY GREEN VELO - najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce.


Gospodarstwo agroturystyczne ,,KOŁOGŁAZ”
Danuta i Sławomir Kołodziejczyk

Chańcza 37
tel. kom. 600 631 594
Strona internetowa: www.kologlaz.infoturystyka.pl

(4/9)

Gospodarstwo ,KOŁOGŁAZ” położone jest w cichej, spokojnej okolicy na obrzeżach parku krajobrazowego. Bliskość zalewu, lasów, szlaków turystycznych i rowerowych to tylko niektóre atrakcje, z których mogą korzystać goście.

Na terenie gospodarstwa znajduje się pomnik przyrody ,,Polodowcowy głaz narzutowy” , a także mała kolekcja skamieniałości. W biskiej odległości są miejsca do obserwacji dzikich zwierząt, las z całym swym bogactwem flory i fauny oraz zalew Chańcza.

Do dyspozycji gości dom wolnostojący z wyposażoną kuchnią, łazienkami oraz pokoje z telewizorami i dostępem do internetu.

W gospodarstwie jest możliwość zakupu produktów prosto od rolnika – mleka, masła, serów, jajek oraz warzyw i owoców. Kontakt ze zwierzętami to duża atrakcja dla gości a możliwość wypicia kubka mleka własnoręcznie udojonego od krowy – to nie lada doznanie. Goście mają możliwość uczestniczenia w codziennym życiu gospodarzy i obserwacji ich pracy.


Ryszard Bęben „RAJSKIE WZGÓRZE”
Ociesęki 48
tel. kom.  607 423 432

(3/13)

Gospodarstwo położone jest w sercu Cisowsko-Orłowskiego Parku Krajobrazowego, z dala od sąsiadów. Z terenu gospodarstwa rozciąga się piękny krajobraz naturalny na odległość 30 km. Szlak turystyczny, ścieżki rowerowe, bogactwo runa leśnego w pobliskich lasach to największe atuty tego miejsca. Na terenie gospodarstwa do dyspozycji gości duża sala kominkowa, aneks kuchenny, grill kamienny, altanka, plac zabaw, wypożyczalnia rowerów.


Alicja Wojsa
Rembów 100
tel. kom. 661 251 355

(5/20)

Gospodarstwo położone w sercu lasu sosnowego na skraju parku zaprasza na grzybobranie, spacery.