Grzegorz Szymański
 Gospodarstwo Agroturystyczne "Ostoja Dworska"

 Leśnica 112, 28-366 Leśnica
 tel. kom. 663 530 787
 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(1/8)  

Ostoja Dworska oferuje wypoczynek w kwaterze gościnnej, byłym spichlerzu z II połowy XIX wieku, w atmosferze przepięknych krajobrazów, ciszy i spokoju. Do dyspozycji gości izba z kominkiem, kuchnia tradycyjna z pełnym wyposażeniem, posiłki kuchni staropolskiej. W ruinach dawnej wozowni  znajduje się miejsce ogniskowe na każdą porę roku. Opodal sad tradycyjny od wieków dający smaczne owoce. Zagroda gospodarska zaprasza do poznania wielu rodzimych ras: owiec, kur, kaczek, gęsi. Gospodarstwo oferuje warsztaty edukacyjne o tematyce regionalnej i ekologicznej. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego edukatora edukacji pozalekcyjnych, metodami aktywnymi  i dostosowane do różnych grup wiekowych.

Gospodarstwo zrzeszone jest Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych www.zagrodaedukacyjna.pl.


Gospodarstwo agroturystyczne "Nad Wierną Rzeką"
Jarosław Kubus

Bocheniec 16 A
tel. (41) 385 57 57; tel. kom. 882 926 136

(4/8)

Gospodarstwo ,,Nad Wierną Rzeką ” znajduje się we wsi  Bocheniec leżącej nieopodal Góry Czubatki (327 m n.p.m.), przy której wije się Wierna Rzeka. W pobliskich lasach znajdują się liczne jaskinie oraz niezatarte ślady po walkach powstańczych jednej z największych bitew powstania styczniowego, stoczonej 24 lutego 1863 roku bitwie pod Małogoszczem. W lasach znajdują się również ścieżki na wycieczki piesze jak i rowerowe. W pobliżu gospodarstwa znajdują się dwa zbiorniki wodne: zalew Małogoszcz i zalew Bolmin. Jesienią dobre miejsce dla grzybiarzy.